Open Air ATV Hill Festival on June 10th 2006

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a s56zab » 12 Jun 2006, 21:34

Hojla Milos in ostali!

Na v polici v Hisogradu je samo se 8 SAT analognih sprejemnikov.....
Eden je pri Tomazu, S57BAT, na pregledu crevesja in potrebnih modifikacijah, drugi pri S56UBS, tretji pa z pomocjo ant. predojacevalca in obstojecje TV antene, veselo kaze sliko z Golega (S55TVQ) na mojem televizorju v dnevni sobi...., nadobudna Hamovska mladina pa trenutno pretaka SSTV slikce na 2mFM, medsebojno pa komunicira preko APRS.

Hvala predavateljema: S52ON, S56FPW in vsem, ki ste se srecanja udelezili!



LP
Andrej

P.S.
In svet se sse vedno vrti okoli sonca in ne okoli S56A
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a s56a » 13 Jun 2006, 07:05

S56ZAB: In svet se sse vedno vrti okoli sonca in ne okoli S56A

Svet se vrti okrog denarja in mi se zdi, da se ustvarila nova skupinica, ki ga uspesno vlece z ZRS v namene, ki imajo malo skupnega z interesi vecine clanstva. Zasledovanje avtomobilckov z radioamaterskimi postajami na zaslonu racunalnika je vsekakor prispevek tehnicnem izobrazevanju mladih.

Zal pa malo prispeva k razumevanju propagacij. In mladi se bodo hitro navelicali amaterskih igrac, ko enkrat zberejo dovolj denarja za novejse.

Heliocentricni komentar S56ZAB samo pokaze njegov egocentricen nacin gledanja na radioamaterstvo. Slavimo pa 60 let dejavnosti v dezeli z mojim skromnim prispevkom ZRS od leta 1978.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57c » 13 Jun 2006, 14:13

s56a napisal/-a:S56ZAB: In svet se sse vedno vrti okoli sonca in ne okoli S56A

Svet se vrti okrog denarja in mi se zdi, da se ustvarila nova skupinica, ki ga uspesno vlece z ZRS v namene, ki imajo malo skupnega z interesi vecine clanstva. Zasledovanje avtomobilckov z radioamaterskimi postajami na zaslonu racunalnika je vsekakor prispevek tehnicnem izobrazevanju mladih.

Zal pa malo prispeva k razumevanju propagacij. In mladi se bodo hitro navelicali amaterskih igrac, ko enkrat zberejo dovolj denarja za novejse.

Heliocentricni komentar S56ZAB samo pokaze njegov egocentricen nacin gledanja na radioamaterstvo. Slavimo pa 60 let dejavnosti v dezeli z mojim skromnim prispevkom ZRS od leta 1978.


Pozdravljeni!

Kot običajno (neverjetno, zdaj že nekaj stvakovni S56A komentarji), zopet zadevo peljejo stran od naslovne teme.
Že mnogo časa nazaj je Prešeren rekel "le čevlje sodi naj kopitar"... Torej, spoštovani Marijan Miletić, ne sodi in ne bodi žaljiv do tistih, ki SVOJ denar vlagajo v to, da lahko paraziti, kot si ti kopitajo in "drekajo" po njihovem delu. Eni kljub vsemu kaj naredijo, ti pa se ozri nazaj, potegni črto čez zadeve, ki si jih dal radioamaterjem (v glavnem veliko prepiranja, provociranja, slabe volje, tako da žal še tisto, kar je bilo pozitivnega, zbledi). Morda pa si nisi izbral prave družbe in ta smola se te še kar drži! Kot kaže tvojih znanj, komentarjev, pripomb nikakor ne razumemo in ne odobravamo. Tudi tvoj pristop do mladih ne obrodi sadov. Torej, pusti ljudi, da delajo in ne odženi še tistih, ki imajo voljo biti v tem hobiju in kaj ustvarjat in se počasi učit (a nisi ti bil skoraj do svojega Abrahama mladi raziskovalec...). Če želiš bit z nami, naredi kaj, kar bo uporabno, za "drekanje" pa uporabi WC!
60. letnica pa s tvojim "skromnim" prispevkom nima nič. Od kje ti sploh ideja, da komentiraš kakršnokoli delo organizacije, ki ni tvoja!
Že nekaj časa ne premoreš več niti toliko, da bi plačal članarino ZRS.
Zemlja se vrti okrog sonca s tabo ali brez tebe (tudi brez mene in ZRSja se bo, ko pride čas)!
Če ti v naši sredini ni v redu, izvoli si izbrati drugo!

73, Branko

PS: Tudi moj komentar z naslovno temo nima nič skupnega. Predlagam Andreju, da se dogovori z moderatorjem in prijetno druženje na Žagarskem vrhu ohranimo v lepem spominu, debato pa zaključimo z zaprtjem teme.
s57c
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Sep 2002, 13:02

OdgovorNapisal/-a s56a » 13 Jun 2006, 14:49

Tokrat pisni prispevek drzavnega usluzenca Zemljaka o demokraciji z obveznim predlogom o zapiranju teme.

Moj prispevke hamradio lahko preberete v Radioamateru, CQ ZRS, Svetu Elektronike in v ARRL casopisih. Zbrana dela Zemljaka bolj tezko. Nekaj mladih je od mene tudi nekaj naucilo in uspesno koncalo izobrazevanje vse do doktorata znanosti. Povabilo za WRTC sodnika vsekakor ni prislo iz domacega zeljnika.

Ocitno sem drgnil v pravo temo denarja, ko je naenkrat toliko hrupa. Eni so navajeni celega zivljenja biti na renti. Vem, da to ni slucaj s S56ZAB. Tudi vem, da se Predsednik ZRS spozna na te zadeve in skrbi za pravilno razporejanje denarja ZRS. Jaz pa rajse financno podpiram ARRL.

Zahvaljujem Zemljaku za ponovno posiljanje nekam drugam. Jaz taksne UDBA tipe vedno posljem v 3 P.M.

Moja glavna kritika ZV srecanj je premajhen povdarek na radijskih propagacijah. To je edini nacin za dozivljensko zastrupitev z radioamaterscino. To je ze nekje drugje povedal S55M :P

LP MMM S56A, N1YU
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55o » 13 Jun 2006, 17:18

Predno bom karkoli zapiral samo tole:
Preberite svoje poste in se malo zamislite o hamspitiu, ki ga sami toliko potencirate. In prosil bi vas, da sami popravite svoje poste. ( se mi ne zdijo način pisanja za visokoizobražene hame :oops: )

Glede debate ZRS in denarja za srečanja na Žagarskem Vrhu. Organizacije je v celoti v domeni s53dzz z andejem s56zab kot glavno gonilno silo. ZRS kot organizacija nima stroškov niti ne sodeluje pri srečanjih, so pa vedno dobrodošli.

Hvaležni smo tudi prijaznim oskrbnikom radioamaterskega doma, ki so vedno zelo prijazni in vsem udeležencev srečanja, vedno kaj novega zvem.

Temo bom pa kmalu zaklenil, zgleda, da se bom moral tega še veliko posluževati. Na žalost.

Namesto da bi pisali o čem uporabnem imamo "žurko" vsakič ko kdo kaj pametnega naredi.

51
Boštjan
Zadnjič spremenil s55o, dne 13 Jun 2006, 17:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S57XX » 13 Jun 2006, 17:21

s56a napisal/-a: ...
Moja glavna kritika ZV srecanj je premajhen povdarek na radijskih propagacijah. To je edini nacin za dozivljensko zastrupitev z radioamaterscino. To je ze nekje drugje povedal S55M :P
...


Kako lahko sploh kritiziraš ZV srečanje, ko si prišel po zaključku predstavitve? Kolikor mi je znano, zadeve ni prenašal kak radio, da bi vse skupaj lahko spremljal na daljavo.

Fantje so zadevo pripravili kot se zagre - vsaj za nas, ki o ATV-ju nimamo kaj veliko pojma, je bila predstavitev zanimiva. Mislim, da je bil to tudi glavni namen vsega skupaj.

Mario, ko imaš že toliko idej, kaj in kako bi morali DRUGI pripraviti. Pa naredi končno že kaj. Nehaj živeti na starih lovorikah v upanju, da se boš vedno lahko nekje prešvercal. Morda ti bodo fantje z ZV pripravljeni odstopiti nadstrešek, pa tudi za peko čevapčičev se boš lahko dogovoril. Naredi predavanje o propagacijah. Z veseljem se ga bomo udeležili. Samo naredi že kaj, ne da zadnjih 15 let samo opletaš z jezikom in se hvališ z minulim delom.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56a » 13 Jun 2006, 17:46

S55Z: Sploh pa, še kako so važne radijske komunikacije za ATV. Ni samo NF radijska komunikacija...

Govor je najbolj naraven nacin komuniciranja ljudi. Radioamateri nimajo zanimive vsebine za ATV in PR. Samo za CW se sse nekaj najde...

S55O: Namesto da bi pisali o čem uporabnem imamo "žurko" vsakič ko kdo kaj pametnega naredi.

Za zurko je vsak razlog dober in jaz se vseh udelezim! ZV 10+ let...

S57XX: Kako lahko sploh kritiziraš ZV srečanje, ko si prišel po zaključku predstavitve?

Za mene je sinonim domacega ATV S51KQ. Edino kvalitetno predavanje dosedaj na prvem ZV srecanju. SSTV sem dovolj gledal na K1B.

S57XX: Morda ti bodo fantje z ZV pripravljeni odstopiti nadstrešek, pa tudi za peko čevapčičev se boš lahko dogovoril.

Do sedaj so tri poskusa propadla:
1. Prosnja za test IC-7000
2. Prosnja za FD delo
3. Predlog programa contest univerze

S57XX: Samo naredi že kaj, ne da zadnjih 15 let samo opletaš z jezikom in se hvališ z minulim delom.

Pravkar preklinjam 2 x QB3.5/750 HF QRO ker sem prevec skrajsal 10 m tuljavo. Pred tem narejen GS35B QRO za 50/144 MHz. Za zdaj dovolj.

Upam, da se ne bo oglasil sse tretji policaj z negativnim valovanjem!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 13 Jun 2006, 21:06

Ej, Marjane, tista 10m špula ti je pa res globoko padla, še luna ti tokrat kar dva dni zamuja!
Res, ni slaba ideja, da enkrat narediš predavanje o propagacijah; s posebnim poudarkom na vpljiv poznavanja le teh na rast in razvoj malih digitalnih hamov.
Na to predavanje bi se lahko navezal tudi vpljiv lune itd.
Sicer pa, kakšne so današnje propagacije bomo za gvišno vedeli - jutri!

Danes sem "zbiksal" roler, da ga mi ne bo biksal v petekzvečer, ko sem bom podal (že spet) v Penthatlon (eden redkih S5). Je tudi to prispevek k čaščenju obletnice?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 14 Jun 2006, 07:54

Vedno bo en promil norcev, ki jih bodo zanimala dogajanja v ionosferi in te imenujemo radioamateri. Ta dogajanja se najbolj opazujejo na kratkem valu. In ljudi so bolj izvirni in kuriozni kot roboti.

Meni je zanimivo tudi v virtualnom svetu interneta in TV. Ni mi treba tekati za zogo ampak samo za lisicami :P

In zdaj grem v nove delovne zmage z navijanjem tuljave. Moj clanek o ionosferi lahko preberete v CQ ZRS. S52D me nahecal naj pojasnim DX Cluster parametre o A, K in SFI.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 15 Jun 2006, 14:18

Zdaj me pa prav muči, ob kateri luni bomo zvedeli, kdo v S5 je drugi radioamater. Hja, kaj veliko teoretiziranja nam ni ostalo, Johan je v svoji knjigi lepo obdelal propagacije; je pa zanimivo, kako hudiča je meni (ne-radioamaterju) uspelo poklofat ZL7dober teden pred njim z neprimerno skromnejšo opremo. Je bilo to zato, ker je on študiral, kako bi se lotil zadeve, jaz pa ne? (kako in kaj si preberite v njegovi knjigi)

Ja, naše sonce je prav čudno, pa še okroglo je. Šele nedavno so "stuhtali", zakaj 11 letni cikel (v novi izdaji Priročnika o tem še ni govora), minimum je tudi nekam kasnil, obetajo nam hud maksimum. Težka bo, Marijo, ti kar študiraj pa še nam vsake toliko kaj zaupaj, PSE!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 15 Jun 2006, 15:59

Jaz studiram radijske propagacije skoraj vsak vikend, vmes sledim dogajanjima na DX Cluster. Lahko tudi opazujem na internetu ionograme iz Atine, Beograda in Rima. V majhni dezeli to, zal, profesionalno ne pocnemo.

Verjetno je glih zaradi tega ATV QSO Golo-Zagarski vrh veliki dosezek?

BTW HF QRO uspesno koncan z 8 navojev 2,2 mm CuL z odcepi na 4 in 6.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 15 Jun 2006, 16:16

Blagor tebi! Se pozna, da skrbita zate HV in DL. Ostali pa brez študija naredimo (ali pa ne) kakšen QSO čez vikend, vmes pa delamo, da tudi DL in HV dobita kakšen cekin. Tudi Zemlja je okrogela!

73 es cu v Penthatlonu!
Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 15 Jun 2006, 18:43

Zemlja je okrogla, vrti se okrog Sonca, CW forever so velike spodbude za zvisanje clanstva ZRS...

http://www.iaru-r1.org/VHF_Handbook_V5_03.pdf najnovejsi 2006 prirocnik ima lepo 5. poglavje o radioamaterskem prispevku raziskovanju propagacij. Jaz pogosto pozabim na troposfero in vesolje. Poglavje 6. posebno pozornost posveca 50 MHz kot DX opsegu. Upam, da se nasi maratonci tega dobro zavedajo.
Zadnjič spremenil s56a, dne 15 Jun 2006, 19:40, skupaj popravljeno 2 krat.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 15 Jun 2006, 19:13

Mogoce bo nekoga zanimalo kako ATV seminarje organizirajo Anglezi. Ni ga cez lulcke na zaru :P

LP MMM S56A

Peter, G3PHO, kicked off the workshop with a broad overview of amateur microwaves both in the UK and overseas. Peter, G3PYB, then explained how to build simple 10GHz ATV transmit-receive systems using cheap surplus satellite TV gear. Barry, G8AGN, demonstrated how to make and use very simple 10GHz equipment using the old wideband FM techniques. And finally Gordon, G0EWN, did a presentation on simple microwave antennas. The workshop concluded with an outdoor demonstration of 10GHz equipment being used to make duplex contacts across the venue’s car park.

All attendees left with a “goodie bag” containing a CD with over 160MB of microwave information including all the presentations of the day and an article on converting surplus satellite TV LNBs. For further information about the microwave workshops, contact Peter, G3PHO, at e-mail address microwaves@<no spam>blueyonder.co.uk
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57D » 16 Jun 2006, 13:44

s56zab napisal/-a:Na v polici v Hisogradu je samo se 8 SAT analognih sprejemnikov.....
Eden je pri Tomazu, S57BAT, na pregledu crevesja in potrebnih modifikacijah, drugi pri S56UBS, tretji pa z pomocjo ant. predojacevalca in obstojecje TV antene, veselo kaze sliko z Golega (S55TVQ) na mojem televizorju v dnevni sobi

LP
Andrej


Se priporočam za kakšne informacije (modifikacije). Trenutno sem v lovu za dovolj veliko obojestransko kaširano ploščico 1,6mm vitroplasta za izdelavo ATV "osmice" po S51KQ načrtu. Doma imam samo manjše odrezke, v trgovinah pa tudi niso imeli dovolj velike ploščice (17x23cm).... :(

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Prejšnja

Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

cron