PORDENONSKI RADIOAMATERSKI SEJEM

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

PORDENONSKI RADIOAMATERSKI SEJEM

OdgovorNapisal/-a Vili-S51XO » 29 Apr 2006, 05:47

V soboto 29.04.2006 ob 09.00 se zacne FIERA RADIOAMATORE/CAR HI-FI etc v PORDENONU. Traja vsak dan do 18. ure do vkljucno ponedeljka 01.05.2006.

V hali 5 ima razstavni prostor tudi Zveza radioamaterejev Slovenije.

VLJUDNO VABLJENI !

Predstavnika ZRS: Boris - S57LO in Vili - S51XO

73 de S51XO
Vili-S51XO
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 22 Maj 2003, 20:21
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Apr 2006, 19:12

Danes sem se z Borisom in Vilijem videl na sejmu. Malo smo poklepetali in se imeli prav lepo. Sicer pa lahko strnem nekaj svojih vtisov o sejmu v Pordenonah.

Iz Ljubljane se v Pordenone pride v dobri uri in pol in če odmislim nadležen dež, je pot potekala brez posebnosti do izvoza za Pordenone. Tam se je začel prometni zastoj, tako da smo se počasi in potrpežljivo pomikali proti sejmu. Pri parkiranju sem imel srečo, tako da sem že ob 9:00 stal v vrsti za karte. Sejem je očitno med Italijani zelo priljubljen, saj je bila gneča pred blagajnami nepopisna. Kot zanimivost lahko povem, da sem karto na CeBITU v Hannovru dobil hitreje, kot karto v Pordenonu :D . Brez problema sem na blagajni vnovčil sprintan kupon (hvala Boštjan, S55O, za info).
95% stvari na sejmu je krama, ki bi bolj spadala na vaški sejem, kot pa na sejem elektronike in radioamaterstva. Nekaj bolj zanimivih stvari, ki so mi pritegnile pozornost:
- majhen PC P600, 128M, 4.7G HDD, CD,... za 50€
- nekaj dobro obloženih miz z različnimi konektorji
- WIFI usmerjene antene
- elektronke, kondenzatorji,.....
- velika izbira CCD kamer
- za ljubitelje militarij je tudi nekaj vojaških postaj, "army shop"
.
.
.

Od poznanih firm v Sloveniji je zastopan Microset, ECO antene, Marcucci (med drugim predstavljajo Icom IC-7800, IC-7000,....), Lemm, pa še kakšna bi se našla. Pred desetletjem in več je bila radioamaterska ponudba veliko bolj pestra, sedaj pa na žalost prevladuje tretjerazredna roba, ki bi se bolj podala kakšnemu vaškemu sejmu ali stojnicam za guljenje naivnih turistov ob obali.

Vsem tistim, ki bodo obiskali sejem želim veliko uspeha pri ogledu in nakupih ter veliko potrpljenja v gneči pred stojnicami.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC


Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

cron