Nered pri izdaji znakov

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a S58AT » 25 Nov 2023, 21:32

Če povzamem zgoraj napisano...da dobiš enočrkovni znak, je pomembna samo hitrost oddaje vloge? hm..jaz pa sem do sedaj mislim, da je to povezano z nečim drugim, kot s hitrostjo oddaje vloge (meni osebno se zdi čudno).

Pa lepo bodite
73s de Boki S58AT
S58AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Jul 2003, 21:04
Kraj: Kranj/Radenci

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a s55o » 27 Nov 2023, 08:58

Pozdravljeni!

Če se želi to spremeniti, pripravite predlog kako in ga posredujte ZRS, da se RK lahko o tem pomenijo. Ko se tako zadeva uskladi, se lahko predlaga sprememba akta v tem delu. Tako se lahko od izražanja negative preide v pozitivno iskanje rešitve.
Mogoče je res malo preveč enostavno dobiti enočrkovni znak, mogoče pa ne ?
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a S57XZ » 27 Nov 2023, 10:36

Enočrkovni znak je težko dobiti, ker so vsi zasedeni.
Zdaj govoriti o spremembi pogojev je malo pozno, razen mogoče dolžine karantene po končani veljavnosti znaka.

73
Toni
S57XZ
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 06 Jan 2002, 01:00

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a S50B » 27 Nov 2023, 18:03

Se nisem že dolgo oglasil na Leji....

Pred uvedbo prefiksa S5 si moral za določen znak/črko opravit dodaten tečaj, toliko zvez, tekmovanj, staža ipd. Recimo....YU3A+(še ena črka)..ali YU3B+(še ena črka)..to je bila takrat čast....ali pa nekdo z črkami AA....ali pa da si sploh lahko dobil svoj osebni znak si moral opravit še dodaten tečaj. Za nekatere izmed nas je bilo takrat to velika motivacija. Že iz znaka si vedel, da je ta radioamater izkušen in je nekaj moral narediti, da je imel ta znak (dopuščam, do so bile tudi anomalije). Med člani je načeloma užival spoštovanje. Temu se še vedno reče statusni simbol. V veliko državah imajo še vedno podoben statusni sistem dodeljevanja znakov. Tukaj nekje bi se sedaj uvrstil našo zgodbo o enčrkovnih znakih in nered pri dodeljevanju znakov.

Tik pred uvdebo S5 prefiksa smo nekateri predlagali podoben način dodeljevanja znakov vendar so nam očitali marsikaj. In tako smo na žalost šli iz ene skrajnosti v drugo in sedaj imamo to, da so dobili enočrkovne znake (ki se v tujini še vedno marsikje šteje kot statusni simbol) radioamaterji, ki še ene zveze na 2m ne naredijo oz. so neaktivni že vrsto let, oz. nezna niti postaje prižgat itd.

Sedaj je kar je....spremeniti se ne da nič za nazaj. Obstaja pa sicer še ena možnost, ki pa skoraj ni uresničljiva - bi stalo državo verjetno preveč......država zaprosi za nov dodaten prefiks za SVN, in se takrat na novo določijo pravila. In jaz sem takoj za.

Očitki, da nas je tako ali tako premalo, da aktivnosti itak ni nobene itd., so zame brezpredmetni.

73 de Borut S50B
ex. S57AP, YT3TT
Uporabniški avatar
S50B
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 12 Jul 2003, 19:00
Kraj: Budanje

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a s58ru » 27 Nov 2023, 22:49

»Eno črkovni znak!«
ZRS ne dodeljuje več pozivnih znakov.
Tudi RA, ki niso člani RK, imajo pravico do pozivnih znakov.
»Pred uvedbo prefiksa S5 si moral za določen znak/črko opravit dodaten tečaj, toliko zvez, tekmovanj, staža ipd. Recimo....YU3A+(še ena črka)..ali YU3B+(še ena črka)..to je bila takrat čast....ali pa nekdo z črkami AA....ali pa da si sploh lahko dobil svoj osebni znak si moral opravit še dodaten tečaj. Za nekatere izmed nas je bilo takrat to velika motivacija. Že iz znaka si vedel, da je ta radioamater izkušen in je nekaj moral narediti, da je imel ta znak (dopuščam, do so bile tudi anomalije). Med člani je načeloma užival spoštovanje. Temu se še vedno reče statusni simbol. V veliko državah imajo še vedno podoben statusni sistem dodeljevanja znakov. Tukaj nekje bi se sedaj uvrstil našo zgodbo o enčrkovnih znakih in nered pri dodeljevanju znakov.«
Ta »vlak« je ZRS zapravila ( celo zlorabila).
s58ru
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a S58AT » 08 Dec 2023, 22:07

Pozdravljeni še 1x,

1. Govoriti o predlogih sedaj, ko v bistvu ni skoraj noben znak več na voljo je popolnoma brez smisla. Po domače tak vlak je odpeljal.
2. V kolikor ZRS nima vpliva na dodeljevanje teh znakov in ima izključni vpliv neka agencija, kjer mogoče ta osebek ki potrjuje znake nima veze s našim hobijem, drugič brez smisla.
3. Popolnoma se strinjam, da enočrkovni znak naj bo znak, da pa je ta radioamater nekaj naredil za ZRS, predvsem mednarodno gledano, ampak to očitno ni tako.
4. Pod takimi pogoji sploh nočem takšnega znaka, ker na koncu bo še nekdo rekel, da sem ga dobil, ker pač tega in tega poznam ali pa celo, da sem komu naredil uslugo in mi je pač tako vrnil.

Da pa ne bo pomote, nekatere radioamaterje s enočrkovnim znakom globoko spoštujem in jih cenim. Žal pa jih je veliko ko jih ne, žal tako pač je.

Pa lep večer
Boki S58AT
73s de Boki S58AT
S58AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Jul 2003, 21:04
Kraj: Kranj/Radenci

Re: Nered pri izdaji znakov

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 09 Dec 2023, 10:16

Sicer razumem, da vsak ne želi biti član kateregakoli radio kluba, ampak sem pa prepričan, da če kdorkoli želi pridobiti
radijski pozivni znak, tega ne more pridobiti brez narejenega ustreznega izpita.
Če lahko dobi radijski pozivni znak kdorkoli brez opravljenega izpita, potem se naši branži slabo piše in vedno več bo
nereda na frekvencah, v pogovorih. Ker vemo, kjer je lahek množičen dostop brez poznavanja pravil, tam se hitro
najdejo posamezniki, ki delajo po domače povedano le zgago.
Pa tudi agencija mislim, da nima osnove za podelitev radijskega pozivnega znaka brez izkaza opravljenega izpita. Ni
pa opravljanje izpita verjetno pogoj, da se nekdo včlani v enega izmed RK.
Upam trditi, da še 'stari mački' uporabljajo repetitor tam, kjer se oba sogovornika skoraj vidita in sta pozabila, da obstajajo
SI kanali.
O eno črkovnih klicnih znakov nima smisla debatirati, ker so pač podeljeni in že nekaj časa niso več na razpolago.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Prejšnja

Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov