CQ

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

CQ

OdgovorNapisal/-a s57sr » 28 Jul 2013, 11:09

Pozdrav

preteklo je že nekaj časa od izdaje zadnjega CQ ZRS. A kdo ve kdaj bo izdan novi...?

Hvala za odgovor..
lep 73 !
s57sr
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 22 Feb 2006, 08:38
Kraj: mozirje

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a s56oa » 29 Jul 2013, 20:32

Živjo!

Naj bi bil nared v roku sledečih dveh tednov.
Za zamudo se opravičujemo. Obenem pa, kot UO ZRS, pozivamo vse radioamaterje, da se aktivno vključijo tudi k ustvarjanju prispevkov in člankov za naše glasilo.

73 de S56OA - Ognjen, podpredsednik ZRS
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 17 Avg 2013, 14:33

S51JS napisal/-a:
S59ZB napisal/-a:Prejeli smo 9. številko CQ ZRS, pardon ARRL QST. :lol:

Smo dojeli! Mislim da si že skrajno tečen s temi objavami.... Žal je pač tako kakor je, bodi boljši in napiši strokovni članek za CQ ZRS katerega bomo z veseljem brali pa če tudi pride samo nekaj številk letno.
Kaj res ne moreš drugega kot nam mladim pokvariti hobija s temi vašimi zamerami vas starih izkušenih mačkov?


"Pride samo nekaj številk letno" - koliko pa si jih ti prejel letos?
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a S52DK » 17 Avg 2013, 16:42

S59ZB napisal/-a:
S51JS napisal/-a:
S59ZB napisal/-a:Prejeli smo 9. številko CQ ZRS, pardon ARRL QST. :lol:

Smo dojeli! Mislim da si že skrajno tečen s temi objavami.... Žal je pač tako kakor je, bodi boljši in napiši strokovni članek za CQ ZRS katerega bomo z veseljem brali pa če tudi pride samo nekaj številk letno.
Kaj res ne moreš drugega kot nam mladim pokvariti hobija s temi vašimi zamerami vas starih izkušenih mačkov?


"Pride samo nekaj številk letno" - koliko pa si jih ti prejel letos?


Zvone,

si kaj napisal za CQ ZRS, da si tako neučakan...
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a s51hh » 17 Avg 2013, 20:47

Robi, V premislek

Pred leti ni bilo denarja, sedaj ni prispevkov. Clanarino ste pa znali pobrati,ZRS se samo zgovarja, obveznosti pa neispolnjuje. Ko koga klices posljes mail na ZRS ni odgovora. ZRS je postala zaprta zdruzba ki vidi samo svoje interese, za clanstvo pa jim je malo mar. Oglej si uradni portal ZRS datum zadnjega prispevka. Marsikaj je narobe smo za tako stanje ni krivo clanstvo.

73, de YU/S51HH Slavko
s51hh
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2011, 15:47

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a s55db » 17 Avg 2013, 21:39

Zadnji prispevek je star natanko 3 dni, ne na pamet :D
Uporabniški avatar
s55db
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 10 Sep 2009, 10:07
Kraj: Podgrad/Lj

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a S52DK » 17 Avg 2013, 22:06

s51hh napisal/-a:Robi, V premislek

Pred leti ni bilo denarja, sedaj ni prispevkov. Clanarino ste pa znali pobrati,ZRS se samo zgovarja, obveznosti pa neispolnjuje. Ko koga klices posljes mail na ZRS ni odgovora. ZRS je postala zaprta zdruzba ki vidi samo svoje interese, za clanstvo pa jim je malo mar. Oglej si uradni portal ZRS datum zadnjega prispevka. Marsikaj je narobe smo za tako stanje ni krivo clanstvo.

73, de YU/S51HH Slavko


Slavko,

jaz nisem nikomur pobral članarine. :roll: Ponovno poudarjam, da glasilo brez aktivnega članstva ne more izhajati. :P V mislih imam tudi sebe, v preteklosti sem že pisal za CQ in vidim, da bom moral še. :wink: Enako morajo razmišljati vsi član ZRS. :) Da je stanje kakršno je, je večinoma krivo članstvo, katero ni dovolj kritično in ne da dovolj dobrih predlogov. Stanje v naši družbi je podobno. Ko je potrebno kaj ukreniti ni nikogar blizu, ko pa zaškriplje so pa vsi pametni in kritizirajo vse povprek. Jamranje ni nikoli prineslo kaj dobrega, kajne?

Še enkrat, bodimo del rešitve in ne problema! 8)
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 18 Avg 2013, 13:10

S52DK napisal/-a: jaz nisem nikomur pobral članarine.
Robi, ne se sprenevedat, vsi vemo, kdo pobira članarino in čemu je namenjena. Na »uradni« spletni strani ZRS je zapisano:
ZRS napisal/-a: CQ ZRS je uradno glasilo slovenskih radioamaterjev, ki se trenutno tiska v 1800 izvodih in izhaja vsaka dva meseca.
?
S52DK napisal/-a: glasilo brez aktivnega članstva ne more izhajati
Robi, ne strinjam se s tvojo izjavo. Prepričan sem, da smo slovenski radioamaterji kar zelo aktivni in to na veliko področjih. Problema ne vidim v članstvu ampak v vodstvu.
S52DK napisal/-a: Da je stanje kakršno je, je večinoma krivo članstvo
Ja, kako pak, vodstvo pustimo, menjajmo članstvo, HI. Robi, ne ga lomit. Prelaganje odgovornosti nesposobnih urednikov in vodstva ZRS za neizhajanje revije z izgovori na »pasivno« članstvo je zame cinizem brez primere. Če ne znajo organizirati zbiranja gradiva za redno izhajanje CQ ZRS, pa naj odstopijo in prepustijo tistim, ki to znajo in zmorejo.
Slavko je lepo povedal: "Pred leti ni bilo denarja, sedaj ni prispevkov."
S52DK napisal/-a: članstvo, katero ni dovolj kritično in ne da dovolj dobrih predlogov
Dragi Robi! Kot sem že povedal, sem pred časom Upravnemu odboru ZRS osebno priskrbel in predstavil pisno ponudbo znanega urednika slovenske revije za elektroniko z 20 letno tradicijo, da bi CQ ZRS izhajal mesečno (12 številk letno!) kot samostojna priloga te revije. Ponudba je poleg urejanja zajemala tudi brezplačno tiskanje revije CQ ZRS, to pomeni brez stroškov za ZRS in ta denar bi lahko koristno namenili za druge radioamaterske dejavnosti (npr. za podmladek). Pa je tedanji predsednik UO ZRS in istočasno odgovorni urednik ponudbo vehementno zavrnil, češ CQ ZRS pa že ne bo priloga »neke« revije. Posledice takšnih sebičnih odločitev čutimo danes vsi slovenski radioamaterji, isti odgovorni pa še vedno vedrijo v UO ZRS.
Popolnoma se strinjam s Slavkom, ko pravi: »ZRS je postala zaprta združba ki vidi samo svoje interese, za članstvo pa jim je malo mar.«
Toliko o kritičnem članstvu in predlogih.
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a S52DK » 18 Avg 2013, 13:28

Zvone,

ali lahko kako argumentiraš, da sem jaz komu pobral članarino? Še enkrat dobro preberi kaj si napisal. Predlagal si, vendar predlog ni bil sprejet. Tudi jaz sem marsikaj predlagal, pa tega niso sprejeli. In?

Članstvo je aktivno, to je res. Vendar če bi bralci samo brali in nič napisali, kaj bi lahko sploh brali?

Vsekakor se strinjam, da bi veljalo v ZRS narediti določene poteze, ki bi organizacijo naredilo bolj po volji članstva. Ampak kdo lahko to stori? Jaz, ti, mi vsi. Nihče drugi.

Dovolj mi je balinanja, grem raje napisat kakšen članek za CQ ZRS in naredit kakšen QSO.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: CQ

OdgovorNapisal/-a s57uud » 20 Avg 2013, 08:53

Spet eden od že tolikih prepirov okrog tega kaj je bilo prej: kura ali jajce.

Odgovor je preprost : popolnoma vseeno je ali je bila kura ali jajce. Problem je, da ni petelina in so jajca v vsakem primeru klopotci.
Sam sem urednik revije in še kako dobro vem, da je dobre članke težko dobiti. Če se na tem področju nič ne naredi, potem jih (člankov in avtorjev) pač ni. In vodstvo ZRS ni na tem področju naredilo ničesar, avtorji samo pa tudi ne rinejo v to. Še posebej ne, če ni spodbude. In pri tem ni mišljen denar, saj so avtorski honorarji tako groooozno veliki, da ne pokrijejo niti stroškov pisanja članka (čas, material, papir,...). Avtorji se ob tem počutijo še užaljene. Pravzaprav se ne, ker jih nihče ne povpraša po njihovem delu.
V masi 1800 ljudi se nedvomno najde dovolj takih, ki so sposobni napisati kvalitetne prispevke. Jih je pa k temu treba na nek način povabiti. In tega ni storil nihče, na noben način.

Če me vprašate kako bi to naredili, bi se zamislil, ker v tem trenutku tega ne vem. A zagotovo obstaja način tudi v tem okolju. Ampak to je že delo nekoga drugega. V svojem okolju sem naredil tole.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača


Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov