Klicna povezava blokira zagon programov

RTTY, Amtor, Pactor, PSK, WSJT, ...

Klicna povezava blokira zagon programov

OdgovorNapisal/-a s56al » 28 Jan 2006, 10:45

Pozdrav vsem,

Tole sicer nima zveze z radioamaterstvom, ampak ker je na tem forumu kar nekaj računalniških maherjev, je morda kdo že naletel na podoben problem.

Imam težavo s prenosnikom ACER Aspire 5024WLMi (512/80 verzija), v katero reševanje sem zabil že toliko ur, da me je sram povedati :oops: . Če kdo ve rešitev, dobi gajbo piva. Zamenjava PCa ali namestitev Linux ne spada v nabor rešitev, ki jih priznam za pir :).

Simptomi so naslednji: Po vzpostavitvi klicne povezave v omrežje Arnes klicna povezava prepreči zagon katerekoli aplikacije. Zamrzne tudi XP okno za zagon programov (start okno - se sicer pojavi na ekranu vendar ostane tam neaktivno). Vse pred tem zagnane aplikacije (spletni brskalnik, program za e-pošto,...) delujejo bolj ali manj normalno, ne pustijo pa se "ugasniti". Ko prekinem povezavo (izvlečem telefonski kabel, ker s klikanjem na ikono povezave to ni možno), se vse aplikacije, ki sem jih skušal pred tem zagnati, pa zagon ni uspel, potem samodejno zaženejo.

Windows task manager ne pokaže nič posebnega (CPU in omrežne aktivnosti so videti kot kadar deluje vse OK).

Od spletnih aplikacij imam (sem imel) nameščeno:

- Windows explorer in Outlok express
- AdAware spyware
- Norton internet security 2006 (kasneje odstranjen)

Probal sem že sledeče:

- Namestiti Windows XP professional namesto originalnega XP home
- Nazaj namestiti originalni XP home, ki je prišel skupaj z računalnikom
(backup disk)
- Odinstalirati Norton Internet Security 2006
- Onemogociti hardversko stiskanje modemu (ko sem to storil, je nekaj časa zadeva delala OK, potem pa se je težava začela ponavljati - naključje?)

Ko sem po zadnji reinštalaciji XP home namestil povezavo v Inernet prek ADSL in vgrajene ethernet kartice, mi je ta delovala brez vsakih težav, nobenega zamrzovanja, zaustavljanja ali podobno. Takoj ko sem dodal klicno povezavo prek vgrajenega analognega modema (telefonska linija je ISDN z 2xAB NT), so se začele težave. Povezavo prek ADSL sem probal odstraniti s PCa, pa nič bolje.

Na enak način vzpostavljena in konfigurirana povezava prek klicne linije v internet na drugem prenosniku deluje brez vsakih težav.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Re: Klicna povezava blokira zagon programov

OdgovorNapisal/-a s57oaa » 28 Jan 2006, 12:28

s54s napisal/-a: Zamenjava PCa ali namestitev Linux ne spada v nabor rešitev, ki jih priznam za pir :).

Hja to drugo bi osebno kar priporocil. Drugace so pa taki modemi softwerski, tako da vecino stvari obdela windows z minimalno hardwarea. Softwareski modemi tut vecinoma delujejo samo v windowsih in so tudi po vecini podprti s strani microsofta. Poglej na windows update strani, ce ti da kaksne popravke/upgrade na voljo za modem, bi kar moglo kej biti.

Druga stvar je pa Nadzorna plosca > modem > diagnostika pa poglej ce izpise kaksen error.

Lp, Ales
s57oaa
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2003, 19:42
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s56al » 28 Jan 2006, 20:16

Hvala obema, Alešu in Samu S54U, ki je poslal p.s., za moralno podporo in namige. Medtem sem še enkrat naredil komplento namestitev XP home iz originalnega recovery CDja in vključil samo klicno povezavo prek tulifona, PPPoE za adsl pa zaenkrat še ne. Izključil sem poleg modemskega stiskanja in popravkov napak (nastavitve modema) tudi "IP header compression" pri TCP/IP povezavi (kaj sem s tem pravzaprav naredil?). Norton antivirus sem namestil 2005, ki sem ga dobil skupaj s PC. Zaenkrat je mir (tok tok tok 3x na les). Sicer mi ostane še upanje 64 bitnih XP, seveda le, če mi uspe najti driverje za vse naprave.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56a » 30 Jan 2006, 19:21

PTT Profesore, da nimas slucajno odkljukano "wait for dial tone"? To povzroci neskoncno skaniranje dolocenega bita v komandnem registru ker ni prekinitve za ta dogodek. Namesto pira prosim za spricer :P
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 31 Jan 2006, 07:31

Direktore,

"Wait for dial tone" nimam odkljukano, sicer pa obravnavani modem razpozna tudi "dial tone" po ZJPTT standardu (ZJPTT = Zajednica Jugoslovenskih PTT) in če je tam kljukica, pri merni ne zmoti procesa klicanja. "Blokada" se zgodi potem, ko je klicna zveza že vspostavljena.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56a » 31 Jan 2006, 12:13

Potem ostane znamenita S51TA diagnoza: Nekaj je zasustrano s tem ugrajenim modemom!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Feb 2006, 09:35

Sandi, da se ti kaksne stvari ne tepejo med seboj?
Verjetno si obrnil web po dolgem in počez ampak rešitev se najbrž skriva na kakšnem forumu (za tvoj PC imam občutek, da bo v nemščini :) .
http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-14585-Acer-laptop-freezes-modem.html
Tvoj sicer ne zmrzuje a probati ni greh

73
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56al » 01 Feb 2006, 13:46

Živijo Adi,

Tudi sam sem na to pomislil, pa ne vem kaj bi se lahko teplo... Pomislil sem na Nortonov Internet security (firewall), ampak tudi po deinstalaciji je bilo isto. Ko razmišljam za nazaj, se mi zdi, da se stvar zaplete, ko namestim drugo klicno povezavo (ena je prava klicna čez vgrajeni modem in druga je "klicna" PPPoE za ADSL dostop). Sedaj si druge klicne (PPPoE) ne upam namestiti, ker zadeva prek vgrajenega modema po ponovni instalaciji Win zaenkrat deluje. Bom rajši kupil en poceni router in dostopal do interneta prek ADSL prek "domače mreže". PC je ženin od dedka mraza, zato morajo zadeve pač špilati, če bi bil moj, se ne bi dosti obremenjeval :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s55oo » 01 Feb 2006, 14:14

Kaj pravi pa XP event viewer?

73
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

SP2

OdgovorNapisal/-a s56g » 01 Feb 2006, 14:28

mimogrede: imaš gor tudi SP2 in ostale popravke (oz. "pokvarke") za winxp?

73 de tom*/s56g
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s56al » 01 Feb 2006, 16:07

s55oo napisal/-a:Kaj pravi pa XP event viewer?

73


Kje v Win najdem Event viewer?

Task manager ne pokaže nič posebnega, nobenega izrednega prometa po mreži ali obremenitve CPU.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Re: SP2

OdgovorNapisal/-a s56al » 01 Feb 2006, 16:08

s56g napisal/-a:mimogrede: imaš gor tudi SP2 in ostale popravke (oz. "pokvarke") za winxp?

73 de tom*/s56g


Da, vse posodobitve, kritične in nekritične.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56g » 01 Feb 2006, 16:20

s54s napisal/-a:
s55oo napisal/-a:Kaj pravi pa XP event viewer?

73


Kje v Win najdem Event viewer?

Task manager ne pokaže nič posebnega, nobenega izrednega prometa po mreži ali obremenitve CPU.


"Event viewer" ("pregledovalnik dogodkov") je med "skrbniškimi orodji" v "nadzorni plošči" ... zažene ga tudi ukaz :

eventvwr

ali

mmc.exe X:\WINDOWS\system32\eventvwr.msc

(X: je verjetno C: ;) )

Malo dvomim, da bi tvoja težava puščala sledi v event logu. Kandidat za tako čudno obnašanje je lahko gonilnik za interni modem ... lahko pa je bil tudi čisti slučaj.

73 de tom*/s56g
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Feb 2006, 01:20

s54s napisal/-a:Kje v Win najdem Event viewer?


Profesore, pa ti si obtical na PIC asemblerju :-) S55OO je tudi mene ze parkrat resil...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 02 Feb 2006, 07:19

Tom, Goran hvala za pojasnila. Po zadnji instalaciji XP nisem posodabljal driverja za modem (pri prejšnjih sem), namesto Nortona 2006 sem si namestil 2005, ki je bil priložen škatli in zaenkrat namestil samo eno klicno povezavo. Zaenkrat reč deluje zgledno :). Če se težava znova pojavi, bom probal bika zgrabiti za roge še z Event viewerjem, posodobitvijo gonilnika za modem in če ne bo pomagalo, gremo na servis.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Naslednja

Vrni se na Digitalne komunikacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron