ATV DVB

Amaterska TV

Moderator: s55o

ATV DVB

OdgovorNapisal/-a s58ru » 01 Okt 2022, 11:00

ATV DVB
Kaj nam je doprinesla digitalna modulacija v ATV?
ATV področje RA je zelo vezano na konstruktorstvo. Nekaj malega so poskusile firme Yaresu in Icom se dotakniti tega področja RA a brez uspešno.
RA je drag hobi. ATV ima še to nevšečnost, da si moraš izdelati naprave sam ali prositi prijatelja konstruktorja.
Leta 2004 je Mijo S51KQ, na ATVS srečanju v Kopru, prikazal prve poskuse DVB-S. Poskusil je razne RX in pokazal njegov TX DVB-S. Od srečanja so mi ostale v spominu le cene TX in RX.
Srečanje ATVS v Kopru 2004 je bilo zadnje srečanje pod vodstvom ZRS – S51KQ ATV menagerjem.
Po srečanju smo se nekoliko povezali nostalgiki analogne ATV. Poskusili smo se povezati tudi z RA iz sosednje italijanske regije. Roko smo ponudili tudi RA iz severa Slovenije. Osrednja Slovenija skoraj ni imela ATV-jašev. Trudili smo se, da bi sodelovali tudi v IARU ATV contestu.
Naše delovanje je bilo uspešno. RA ATV- jašev se je znatno povečalo. Uspeli smo sodelovati tudi v IARU ATV kontestih. RA ATV- jaši iz te regije so se povzpeli na sam vrh razvrstitve v IARU ATV tekmovanjih.
Po letih 2014/2015 smo se tudi mi lotili osvajanja DVB-T, ne DVB-S, kakor je verjetno bil svetovni trend.
Napravili smo prve veze, postavili RPT se prikazali tudi na ATV tekmovanjih in tu je ostalo.
Digitalna ATV je zelo razširila možnosti delovanja a pri tem je »razredčila« št RA ATV- jašev.
Poznamo DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Vsaka od modulacije ima še cel kup parametrov. Frekvenčno območje se je spustilo na 50 MHz…
Če se RA opredeli za na primer na DVB-S, more opustiti vse ostale modulacije. Tudi, če se navduši za DVB-S, verjetno ne bo mogel sodelovati pri eni frekvenci pri vseh širinah signala…. Pri vsaki odločitvi mora vedeti, če bo imel korespondenta…. Skratka, digitalizacija nam je povzročila veliko zmedo.
Za sladico na torti se je pojavil tu še satelit Oscar 100. Zelo zanimiva novost, ki pa kot vsi RPT ne more vplivat na ATV.
Kaj nam je doprinesla digitalna modulacija v ATV?
Jaz ne vidim nič pozitivnega. Morda se motim……
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Vrni se na ATV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov