Slovenski ATV contest?

Amaterska TV

Moderator: s55o

Slovenski ATV contest?

OdgovorNapisal/-a s58ru » 11 Nov 2017, 18:15

Contest S5 ATV
Več let me muči problem ATV tekmovanj.
Prej pri IARU ATV contestu me je motilo, da je imel contest čuden urnik od 18 h UTC sobote do 12 h UTC nedelje. Sedaj pa je IARU spremenil urnik in datum ATV contesta. Iz slabega na slabše.
Italijanski ATV contest je prej imel slab urnik od 7 h UTC do 22 h UTC in neprimeren datum. Sedaj so šli na boljši datum a urnik so nekoliko spremenili od 8 h UTC do 18 h UTC.
Drugi narodi imajo celo večkrat letno ATV conteste.
Mi Slovenci imamo le spomin na ATV tekmovanja.
Ob zadnjem snidenju smo mislili predat v diskusijo idejo o Slovenskem ATV contestu a morda zaradi ozadja – gostilna ali zaradi gostov….
Poizkusil bi predat en predlog, da vsaj imamo razlog za diskusijo.
Jaz bi predlagal, da imamo dvakrat letno ATV contest. Enkrat v terminu IARU contesta v juniju drugič v septembru, v starem terminu IARU ATV contesta.
Čas tekmovanja bi predlagal čas vseh drugih UKV IARU contestov in to od 14 h UTC sobote do 14 h UTC nedelje.
S tem bi imeli dva ATV tekmovanja letno in istočasno bi lahko sodelovali tudi pri IARU ATV tekmovanju ali sodelovali na Ancona contestu.
Organizator tekmovanja, bi bili mi vsi. Za pregledovat dnevnike za konkretno organizacijo bi lahko vsako leto izbrali tričlansko komisijo.
Nagrade – problem denarja! Dali bi prvim trem v določeni frekvenci diplome in če bomo bili pridni in našli še sponzorja pa ….
Pravilnik! Vzel sem Mijatov pravilnik iz 2002 (Koordinator ATV tekmovanj: Dolfe Skarabot, S52DS)
in pravilnik Ancona Contesta 2017 ( morda še pravilnik IARU ATV) in iz obeh bom poskusil napravit moj predlog.
Kakšne predloge imate vi? Smo zainteresirani, da imamo Slovenci ATV tekmovanje?
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Vrni se na ATV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov