ATV repetitor 9A0TVR na Učki

Amaterska TV

Moderator: s55o

ATV repetitor 9A0TVR na Učki

OdgovorNapisal/-a s58ru » 06 Jan 2014, 22:56

s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: ATV repetitor 9A0TVR na Učki

OdgovorNapisal/-a s58ru » 10 Apr 2014, 08:45

Po skoraj desetletju neprestanega dela 24/24 h dnevno in 7/7dni tedensko nas je zapustil ATV repetitor na Učki 9A0TVR.

Na hrvaškem ATV forumu se je že od leta 2009 razpravljalo, kako rešiti ta ATV repetitor. Iz zapisanega se lepo vidi, da naši sosedje niso imeli nobene volje, da bi ga rešili.
Za nas je bil dolgo vrsto let »svetilnik« ATV aktivnosti.

Naš drugi obalni repetitor S55TVJ je nastal prav zato, da je prenašal signal hrvaškega repetitorja na 10 GHz. Ob premestitvi in dogradnji našega repetitorja smo predvideli tudi poseben vhod in parabolo za starejšega hrvaškega soseda.

Repetitor 9A0TVR nam je omogočil stike z Goriško, stike s SV Italijani, Hrvati in ne nazadnje stike med nami samimi, saj je bil dostopen večini od naših ATV RA.
Uporabniki repetitorja se zahvaljujemo Darku 9A6RZN (YU2RZN) za kakovostno izdelavo.

Repetitor je takšna naprava, ki ne more obstati, še manj pa se širiti, posodabljati, razvijati,…., če nima podpore svojega RA zaledja.

---------------------

Siamo arrivati ad aprile del 2014, sono passati molti anni da quando S57AZW Elizej aveva fatto le prime prove per poter vedere il segnale di Ucka presso il suo QTH. Mi ricordo che aveva costruito un repeater in 10Ghz e lo aveva installato a Malija. Riceveva il segnale di Ucka a 10410Mhz ritrasmettendolo su una frequenza più alta con un diodo gunn.

Un giorno, dopo una visita a casa sua, mi chiese di aiutarlo per il puntamento dell'antenna di trasmissione. Mi portò a Malija e una volta sul posto potei vedere il repeater da lui costruito. C'era qualcosa che non funzionava tanto bene e dopo un primo controllo, gli dissi che avrei avuto piacere di costruire un repeater nuovo, adoperando un trasmettitore a pll.

Da quel giorno, il lavoro che avevamo fatto e tutti gli interventi per le tarature del link, erano state fatte allo scopo di poter vedere il segnale di Ucka, di rimanere in contatto con i radioamatori Croati, Sloveni e Italiani.

Poi, S58RU Rudi richiese il nominativo per il repeater, quello che poi abbiamo modificato e portato a Elerji. Anche quì abbiamo installato una parabola per vedere il segnale di Ucka, che ci ha fatto compagnia per diversi anni.

In questi primi giorni di aprile, purtroppo sono venuto a sapere che il repeater di Ucka verrà spento. Questo a noi radioamatori dispiace molto, ma ora bisogna ringraziare tutti quelli che si sono adoperati per far funzionare questo repeater in tutti questi anni e soprattutto ringraziare la persona che lo ha costruito, Darko OE7DBH...grazie di cuore a tutti....!!!!!


Rudi...s58ru
Mauro...iv3wsj
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: ATV repetitor 9A0TVR na Učki

OdgovorNapisal/-a s58ru » 14 Mar 2021, 19:15

Te dni sva z Mavrom IV3WSJ razmišljala o našem ATV RPT S55TVJ. Ugotovila sva, da drugo leto bomo slavili deset postavitve našega RPT.
V tej priliki smo se spomnila na ATV RPT na Učki 9A0TVR od Darka OE7DBH (9A6RZN, YU2RZN), ki se je poslovil po 8 letih.
Važen nad uspehom sem se podal v razgovor z Darkom. V nekaj trenutkih me je Darko »ohladil«.
V Avstriji, kamor se je Darko preselil, je montiral že 1991 leta ATV RPT OE7XTR ( OE7XLT), ki še danes služi svojemu namenu, trideset let.
Čestitam Darko!
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07


Vrni se na ATV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov