Mobilni satelitski sistemi - MSS

Vse o satelitih, uporaba, programska oprema za slednje, ...

Moderator: S57NML

Mobilni satelitski sistemi - MSS

OdgovorNapisal/-a joze.skrat » 29 Maj 2007, 19:22

Lep dan vsem skupaj,

prvo kot prvo, na forumu sem "frišen", zato vsem lep pozdrav.
Naprej k stvari.. Delam diplomsko nalogo iz omenjenega naslova, in sicer kateri mobilni satelitski sistemi pokrivajo območje naše kokoške. Osredotočil sem se na storitev katero ponuja Mobitel d.d., prodajajo pa rešitev podprte z satelitskim sistemom Thuraya. No, v diplomi sem si nekako tako zamislil da bi ujel signal iz omenjenega satelita in nekako analiziral sprejem (hitrost, tip, itd...). Prišel pa sem do nekakega problema, ker je v razmaku približno 6 stopinj še satelit Inmarsat, ki pa ravno tako oddaja na isti frekvenci (rezervacija frekvenc v sloveniji za mobilne satelitske sisteme 1525MHz -1660,5 MHz) tako da na spektralnem analizatorju dobim en skupek signalov v omenjenem področju. Ali se iz tega da dobit Thuraya signal, ali ne pa je v bistvu moje vprašanje za vas. Kaj bi potreboval za ločitev teh signalov, oziroma kako je to izvedeno v ročnih terminalih? Razmišljal sem da kaj drugega kot kodni multiplex, mogoče tudi TDMA ne more biti, uporabljena PSK modulacija je pač najracionalnejša in široko uporabljena od vseh sistemov..
Na internetu nisem nič našel, verjetno je tudi problem ker ne vem kaj moram iskati, ampak družba Mobitel me je napotila k Thurayi oziroma Inmarsatu, oni pa po enem tednu odgovorijo da so informacije namenje javnemu vpogledu objavljene na njihovi spletni strani.. Tk da nočjo nič povedat, oziroma se jim ne da ubadat z mano..

Upam da kdo lahko odgovori na moje vprašanje, ako me vsaj napoti v pravo smer mu bom hvaležen..

Lp Jože
joze.skrat
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Maj 2007, 17:25
Kraj: Trebnje

Vrni se na Sateliti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov