Pomoč pri izgradnji SATELITA

Vse o satelitih, uporaba, programska oprema za slednje, ...

Moderator: S57NML

Pomoč pri izgradnji SATELITA

OdgovorNapisal/-a Tadej » 21 Apr 2007, 06:17

Skupina študentov univerze v Ljubljani gradi satelit in rabi vašo pomoč!!!!
Tadej
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Apr 2007, 08:22

OdgovorNapisal/-a Tadej » 21 Apr 2007, 06:48

Da vam malo več razložim!

Fakulteta za strojništvo univerza v Ljubljani sodeluje z Roskozmosom, tisti, ki slučajno še niste slišali za to, je to Ruska vesoljska agencija. Lansko leto poleti je skupina študentov obiskala agencijo. Seveda je ob prihodu domov padla ideja, da bi tudi mi kaj zgradil in tako smo se lotili satelita.

Projekt se je komaj začel pa smo že opazili, da bi rabili vas radioamaterje, ker imamo kar nekaj problemov. Tako, da tisti ki jih zanima kar pogumno.

Naši problemi pa se nanašajo predvsem na komunikacijo zemlja vesolje (antene, frekvence, ...), ugotovili smo tudi, da rabimo frekvenco s katero bomo nadzoroval satelit, med nami pa ni radioamaterja in še kup drugih stvari je za katere bi rabili prav vas!!!

Tako, da tistega, ki ga zanima izgradnja satelita naj pokliče na ali pa naj mi piše na .

Ni potrebno da imate kakšno predznanje (razen iz vašega področja seveda :) ), zato ker ga tako nobeden nima!!! Ja pa samoza zanimivost, nimajo vse Evropske države svoje satelite v vesolju, če nam uspe bo Slovenija ena izmed nekaterih!!!
Zadnjič spremenil Tadej, dne 02 Dec 2009, 20:20, skupaj popravljeno 3 krat.
Tadej
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Apr 2007, 08:22

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 21 Apr 2007, 07:17

Tole da se v Sloveniji 1. gradi satelit pa ne bo čisto držalo.
Če se ne motim je izdelavo 1. vodil Matjaž Vidmar, predavatelj na fakulteti za elektrotehniko v Lj.. Seveda je to že kar nekaj let nazaj.

Mogoče se ti tudi on oglasi ali pa kdo drug, ki je bil takrat prisoten pri projektu da ti malo razložijo.
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 21 Apr 2007, 08:49

Tadej Zdravo!

V tvoji predstavitvi manjka nekaj najbolj osnovnih informacij, namreč kakšnemu namenu bo služil satelit (telekomunikacijski-radioamaterski, vremenski, raziskovalni...), kdo ga bo lansiral v orbito in kdo bo kril stroške ?

Veliko uspehov!

Zdravko
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a S57NML » 22 Apr 2007, 10:21

Pozdrav,


pozdravljam idejo, ker se s tem tudi sam ukvarjam že nekaj let. Pred dvemo letoma sem na to temo tudi diplomiral na fakulteti za elektrotehniko FERI v MB in tudi moj podiplomski študij je usmerjen v tej smeri. Kar nekaj tehnike pa je že postavljeno na moji domači lokaciji, med drugim tudi 3m parabola, ki bo lahko služila za nadzor in zbiranje
podatkov iz orbite...

S Tadejem sva govorila v živo in je obljubil, da bo popravil tekst, kaj več pa bo verjetno tudi opisal o sami predstavitvi...


73's de Andrej
S57NML
Moderator
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Maj 2001, 01:00
Kraj: Lasko


Vrni se na Sateliti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov