Link do nekaj posnetkov zvez z ISS

Vse o satelitih, uporaba, programska oprema za slednje, ...

Moderator: S57NML

OdgovorNapisal/-a GregaBrenkuš » 06 Jan 2006, 15:04

Ali se gremo na koga drugega spravljati?
Nikoli mi ni bilo dolgčas in nikoli mi ne bo.
http://www.vreme-si.net/forum/viewtopic.php?t=136&start=0
GregaBrenkuš
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 20 Maj 2004, 17:31
Kraj: Kranj, Besnica

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Jan 2006, 15:48

Lincolin napisal/-a:Sem umaknil link, pa malo bolj si me oglejte na tisti strani.
Pač imam občutek, da me vedno in vedno me boste "kregali" češ, da so mladi navdušenci nad radioamaterstvom dobesedno odveč.
Imam nekaj pripomb nad Adi-jem in pod ZS sem že dobil nekaj sporočil češ, če hočem na forumu potrpeti, da naj preprosto nekaj "postonabijačev" dobesedno ignoriram.
Očitno je bila napaka, da sem pripel nekaj povezav z ISS zvezo.
L.P. Grega :(

P.S.: nič čudnega da radioamaterstvo propada, ter držimo se teme.


Sama ušesa so me-kakšne pripombe imaš nad menoj?

73
Postonabijač Adi!

P.S.
Hvala "prijateljem" amaterjem ki nimajo 8) 8) da bi meni napisali, kar mi gre ampak se tolažijo pri tebi. kdor je za pomoč vprašal, jo je pri meni še vedno dobil konec koncev sem v svoji 25 letni HAM karieri zbral le 340+ postov. Lincolin jih imaš v svoji kratki karieri že 130+
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a GregaBrenkuš » 06 Jan 2006, 21:10

Z veseljem, bi komurkoli pomagal če bi znal. Zato pomagam če le znam. V tej temi sem pač dodal povezavo in že je bilo vse narobe.
V 25letih si zbral 340 postov, jaz 130, samo problem je v tem da ti znaš nekaj, jaz pa kar nevem raje vprašam tukaj in upam da bom dobil odgovor iz dobrega srca.
Verjamem, da bi nekateri radi bili vodilni na forumu, a jaz še vedno hodim sem gor prebirat forum ter mogoče kakšno pripišem.
Zate bi pa skoraj da lahko rekel: "postonabijač"
P.S. Oba sva bila registrirana leta 2004. Samo toliko mimogrede, da ne bomo lagali v tvojem 25 letnem sodelovanju na forumu.
L.P. Grega
GregaBrenkuš
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 20 Maj 2004, 17:31
Kraj: Kranj, Besnica

OdgovorNapisal/-a S57BI » 06 Jan 2006, 21:38

Saj nam tukaj tudi ni dolgčas ob prebiranju tvojih vprašanj.
Ni nam pa vedno čisto jasno, ali z njimi misliš resno ali nas pa malo
<--->-----<--->.

Radiotehnika je precej tehnična stvar. Ni vse tako na izi kot izgleda na prvi pogled.

Še enkrat ti priporočam obisk kakšnega radioamaterskega tečaja. Je precej cenejši kot kakšna radioamaterska postaja s katero bi rad sprejemal signale polarnih vremenskih satelitov. Postaja pa ne sprejema njegovih frekvenc.
Dobil bi pa nekaj osnovnega znanja in dovoljenje za delo na RA frekvencah, ki te mikajo.
Lahko tudi prideš na predavanje v Novo mesto 14.1., tako, da dobiš občutek kako stvari izgledajo.

Lp, Jože.

PS: Predno komentiraš stvari jih dobro preberi. Adi ni trdil, da je že 25 let na forumu.
Zadnjič spremenil S57BI, dne 06 Jan 2006, 21:48, skupaj popravljeno 1 krat.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Jan 2006, 21:45

Lincolin napisal/-a:Z veseljem, bi komurkoli pomagal če bi znal. Zato pomagam če le znam. V tej temi sem pač dodal povezavo in že je bilo vse narobe.
V 25letih si zbral 340 postov, jaz 130, samo problem je v tem da ti znaš nekaj, jaz pa kar nevem raje vprašam tukaj in upam da bom dobil odgovor iz dobrega srca.
Verjamem, da bi nekateri radi bili vodilni na forumu, a jaz še vedno hodim sem gor prebirat forum ter mogoče kakšno pripišem.
Zate bi pa skoraj da lahko rekel: "postonabijač"
P.S. Oba sva bila registrirana leta 2004. Samo toliko mimogrede, da ne bomo lagali v tvojem 25 letnem sodelovanju na forumu.
L.P. Grega

Nihče ni omenjal, da sem na forumu 25 let, ker forum pred toliko leti še ni vedel zase.
Sem pa 24 let bral in le zadnje leto in pol pišem :)
Najmanj 5 krat so ti ljudje na tem forumu napisali, da pojdi v kakšen Radio Klub in se udeleži tečaja.
Lahko si nabaviš priročnik in se iz njega kaj naučiš.
Lahko poiščeš bližnjega radioamaterja (ne prostonabijača kot sem jaz) in se od njega kaj naučiš.
Verjamem, da se počutiš lepo, ko pripneš kakšen link na ta forum, vendar brez prakse in znanja niti ne vidiš, da so tvoji posti "streli mimo".
Skoraj v vsem napisanem so veliki nesmisli, kot da se bi jaz pojavil na forumu numizmatikov in spraševal, če je kovanec iz časa dinozavrov kaj vreden . Nekaj časa bi mi ljudje odgovarjali, potem pa bi se najbrž vprašali, ali jih imam za norca.
In tako je s teboj mladi fant. Tudi sam sem bil zaletav in neučakan v tvojih letih vendar sem odšel na tečaj, poslušal, bral, in to počnem še danes.
Iz mojih "humoristično-prostonabijalskih" postov (tako jim praviš ti) bi lahko videl nesmisle, ki jih pišeš. Jaz in še par drugih, si vsaj vzamemo čas, da jih napišemo, ostali pa si mislijo svoje in so tiho. Takšni so ti najbrž najbolj všeč.
Lincolin, če nimaš pojma o mehaniki ne moreš popravljati lokomotive. Če ne veš, kaj je ohmov zakon, tudi pred-upora ne znaš izračunati za led diodo.
Zato, štartaj s tem hobijem na tleh in šele potem razglabljaj o komunikacijah z vesoljem.
Morda bo bolje, da si ob sestavljanju vremenarskih hišic vzameš kaj časa in ga posvetiš osnovam elektrotehnike.
Jaz bom pa veselo "prostonabijal" na radioamaterskem strežniku. Konec koncev, sem tu doma

73
Adi.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a GregaBrenkuš » 06 Jan 2006, 22:15

s55m napisal/-a:pri meni še vedno dobil konec koncev sem v svoji 25 letni HAM karieri zbral le 340+ postov

:roll: kje si zbral poste v 25letih?

@S57BI> hvala za povabilo, samo sem žal predaleč. V Kranju pa tudi dolgo že odpirajo na novo radioklub. Samo bom že počakal.
Točno eno leto nazaj se je v Besnici zaprl radio klub Benica.
Kar sem na forumu pisal sem vedno mislil resno, drugače nebi pisal.

Pa lep pozdrav!
Zadnjič spremenil GregaBrenkuš, dne 06 Jan 2006, 22:28, skupaj popravljeno 1 krat.
GregaBrenkuš
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 20 Maj 2004, 17:31
Kraj: Kranj, Besnica

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Jan 2006, 22:23

Lincolin napisal/-a:
s55m napisal/-a:pri meni še vedno dobil konec koncev sem v svoji 25 letni HAM karieri zbral le 340+ postov

:roll: kje si zbral poste v 25letih?


Sem ti zgoraj napisal kje!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55z » 07 Jan 2006, 15:39

Lincolin napisal/-a:Sem pač administrator, ki rad pomagam in očitno ne dobivajo takšnih odgovorov kot tukaj!


Res hudo! :)

Lincolin, a ne dojameš, da se ti tudi na tvojem portalu posmehujejo! Kot sem opazil, od vseh visokoletečih projektih nimaš kaj pokazati .... Urša ve o elektrotehniki milijonkrat več od tebe....

Daj, zamisli se zakaj je tako in pojdi že enkrat na radioamaterski tečaj, da boš vsaj osnove dojel.

Sicer pa smo se omovega zakona še celo pred 35 leti v osnovni šoli učili....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a GregaBrenkuš » 07 Jan 2006, 16:08

In?
Sem rekel da sem hud elektronik?
In kaj sedaj če ve Urša več od mene?
Mislim, da ve kdor koli drug marsikaj drugega kar ti ne veš.
Lahko pa bi se kanček pohvalil iz mizarstva.
Lahko postam slike?
Ker vidim, da v tej temi ni konca bom pač nehal pisati.
Pa srečen božič.
GregaBrenkuš
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 20 Maj 2004, 17:31
Kraj: Kranj, Besnica

OdgovorNapisal/-a s57x » 07 Jan 2006, 17:21

Daleč od teme, pa vseeno: Lincoln, če ne gre Ohmov zakon peš, imaš spodaj povezavo pa si izračunaj, kakšen predupor potrebuješ.

http://led.linear1.org/1led.wiz

Pa vesel (pravoslavni) božič (en pikč kasno) de Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 09 Jan 2006, 09:43

Hudo vse skupaj.. no da se tema ohrani...

Iz mojih začetkov, ko sem bil malo bolj radioaktiven.. posnetki so bolj spodaj na strani..

http://www.qsl.net/s57sxs/html/izvenzemlje.html

73's
Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

POJASNILO

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 09 Jan 2006, 13:59

Spoštovani Grega,

da ne boš imel občutka, da smo radioamaterji neotesani "postnabijači" (prosim za slovensko besedo za ta izraz, ker jo SSKJ ne pozna, vsaj jaz je nisem našel), ti bom poskušal podati nekaj pojasnil:

1. Adi je bil mlad, neugnan radioamater, dostikrat neučakan, vendar je poslušal starejše po stažu in znanju in od njih sprejemal kritike in nasvete.

2. Adi in ostali v RK Jadran Koper smo v časih, ko si ti najverjetneje polnil plenice, doma mamam kradli Al folijo, da smo prisostvovali izdelavi parabole (antene) za 10 Ghz,

3. Adi, Darko in moja malenkost smo navkljub nasvetom starejših radiamaterjev odšli na tekmovanje na vrh Slavnika v viharnih razmerah, kar je dokaz, da smo "mladi" ušpičili tudi kako neumno :lol:

4. Prve posnetke z vremenskih satelitov smo v RK Koepr spremljali tam leta 1992 (Adi, prosim korigiraj datum, oz. letnico, kdaj je bila ponovno Primorska razstavlja???)

Zatorej, g Grega, bi Vas vljudno prosil, da predno se odločite z nekom polemizirat o njegovem pristopu do "mladih" radioamaterjev, najprej in ponavljam še enkrat, najprej se naučite poslušat (oz. brat) ter nato povprašat kar Vas zanima.

S spoštovanjem

S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Jan 2006, 15:48

Za Primorsko razstavlja, bi dejal, da je bilo to še pred letom 92, prvič pa sem Matjažev sprejemnik za meteosat videl v začetku 80tih na razstavi v občini Nova Gorica.
Sicer pa ni bistvo, kaj in kako smo počeli. Sam si vedno rad vzamem čas za mlade in neučakane, če so dovzetni za košček znanja (tudi sam ga imam mnogo premalo :( ) :D
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Prejšnja

Vrni se na Sateliti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost